Schedule for School of Engineering (JTH)

Your search
DateRoom
2019-11-19 - 2020-11-19E2205
DateTimeCourseRoomResourceTeacherGroupMoment
2019-11-19 Tue08:00 – 11:45 Nätverksprogrammering E2205 schjohG1Lab
13:00 – 15:00 Daylighting E2205 AdMa, davanaLecture 15
Diva advance (continuation from the 18th of November)
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2019-11-20 Wed08:00 – 09:45 BIM 3 Krav och verifiering - Väg och vatten E2205 ScToÖvning
2019-11-21 Thu08:00 – 11:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL1Lab
13:00 – 16:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL2Lab
2019-11-22 Fri08:00 – 09:45 Data Science E2205 gircha, loftuwG5Exercise - Clustering
10:00 – 11:45 Data Science E2205 gircha, loftuwG2Exercise - Clustering
13:00 – 14:45 Data Science E2205 gircha, loftuwG1Exercise - Clustering
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2019-11-25 Mon08:00 – 11:45 Architectural Engineering E2205 almamj, karsamG2Exercise
13:00 – 13:45 Data Science E2205 gircha, loftuwG2Lab 2 - Clustering
14:00 – 14:45 Data Science E2205 gircha, loftuwG4Lab 2 - Clustering
2019-11-26 Tue08:00 – 11:45 Nätverksprogrammering E2205 schjohG1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2019-11-27 Wed08:00 – 09:45 BIM 3 Krav och verifiering - Väg och vatten E2205 ScToÖvning
10:00 – 11:45 Data Science E2205 oucracG2Exercise - Associations Rules
13:00 – 14:45 Data Science E2205 oucracG1Exercise - Associations Rules
15:00 – 16:45 Data Science E2205 oucracG3Exercise - Associations Rules
2019-11-28 Thu08:00 – 11:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL1Lab
13:00 – 16:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL2Lab
2019-11-29 Fri08:00 – 09:45 Data Science E2205 oucracG4Exercise - Associations Rules
10:00 – 10:45 Data Science E2205 oucracG5Lab 2 - Associations Rules
11:00 – 11:45 Data Science E2205 oucracG3Lab 2 - Associations Rules
13:00 – 13:45 Data Science E2205 oucracG1Lab 2 - Associations Rules
14:00 – 14:45 Data Science E2205 oucracG4Lab 2 - Associations Rules
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2019-12-02 Mon08:00 – 11:45 Architectural Engineering E2205 almamjG2Exercise
13:00 – 13:45 Data Science E2205 girchaG1Lab 2 - Clustering
15:00 – 16:40 BIM 1 Modelling and Presentation E2205 AsGoG3Exercise
2019-12-03 Tue08:00 – 09:45 Web and User Interface Design E2205 KoJoG3Lab part I
13:00 – 15:00 Daylighting E2205 AdMa, davanaSupervision of project work
13.00-15.00 Group A
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2019-12-04 Wed08:00 – 09:45 BIM 3 Krav och verifiering - Väg och vatten E2205 ScToÖvning
10:00 – 10:45 Data Science E2205 oucracG4Lab 2 - Association Rules
11:00 – 11:45 Data Science E2205 oucracG5Lab 2 - Association Rules
13:00 – 13:45 Data Science E2205 oucracG1Lab 2 - Association Rules
14:00 – 14:45 Data Science E2205 oucracG4Lab 2 - Association Rules
15:00 – 15:45 Data Science E2205 oucracG3Lab 2 - Association Rules
2019-12-05 Thu08:00 – 11:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL1Lab
13:00 – 16:45 Produktutvecklingsprojekt E2205, E2303 larconL2Lab
2019-12-06 Fri15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205, E4205 janjohLab
2020-01-14 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-01-15 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
13:00 – 16:45 Advanced Building Information Modeling E2205 AsGoProject work
2020-01-16 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-01-17 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
2020-01-20 Mon08:00 – 11:00 Nätverksprogrammering, Objektorienterad mjukvaruutveckling, Objektorienterad mjukvaruutveckling med designmönster E2205 schjohoptional lab
15:00 – 16:45 Machine Learning E2205, E2432 lavnikLaboratory exercise 1
2020-01-21 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-01-22 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
12:55 – 16:40 Advanced Building Information Modeling E2205 AsGoProject work
2020-01-23 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-01-24 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 2
2020-01-27 Mon15:00 – 16:45 Machine Learning E2205, E2432 lavnikLaboratory exercise 2
2020-01-28 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-01-29 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
2020-01-30 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-01-31 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 1
2020-02-03 Mon08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E1206, E2205 cenmirG1, G2Lab
15:00 – 16:45 Machine Learning E2205, E2432 lavnikLaboratory exercise 3
2020-02-04 Tue08:30 – 11:45 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2205 PeMiBDialux pass 2
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-02-05 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
13:00 – 16:45 Advanced Building Information Modeling E2205 AsGoProject work
2020-02-06 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-02-07 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 2
2020-02-10 Mon08:00 – 17:00 E2205 grurob
2020-02-11 Tue08:00 – 17:00 E2205 grurob
2020-02-12 Wed08:00 – 17:00 E2205 grurob
2020-02-17 Mon08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E1206, E2205 cenmirG1, G2Lab
15:00 – 16:45 Machine Learning E2205, E2432 lavnikLaboratory exercise 4
2020-02-18 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-02-19 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
2020-02-20 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-02-21 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 1
2020-02-24 Mon15:00 – 16:45 Machine Learning E2205, E2432 lavnikLaboratory exercise 5
2020-02-25 Tue08:00 – 09:45 Projektbaserad interiör ljusdesign E2205 AKarABildbehandling
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-02-26 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
13:00 – 16:45 Produktionsteknik 2 E2105, E2205 bjajonObl. lab simulering
2020-02-27 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-02-28 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 2
2020-03-02 Mon08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E1206, E2205 cenmirG1, G2Lab
2020-03-03 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-03-04 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
13:00 – 17:00 Basic FEM-analys E2205, E4205 cenmirLab
2020-03-05 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-03-06 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 1
2020-03-09 Mon08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E1206, E2205 cenmirG1, G2Lab
2020-03-10 Tue13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL1Lab
2020-03-11 Wed08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL2Lab
2020-03-12 Thu08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL4Lab
2020-03-13 Fri08:00 – 11:45 Datastrukturer och algoritmer E2205 NoRaL5Lab
13:30 – 16:45 Next Generation Web E2205 ismmuhLab - Gr 2
2020-03-18 Wed13:00 – 20:30 B3029, E2205 JaMLJu Exam
2020-03-23 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-03-30 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-04-06 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-04-17 Fri08:00 – 11:45 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2205 AsGoG1Cad övning
2020-04-20 Mon15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205GExercise
2020-04-27 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-05-04 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-05-06 Wed08:00 – 17:00 E2205 grurobMoldeX3D
2020-05-07 Thu08:00 – 17:00 E2205 grurobMoldeX3D
2020-05-11 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-05-15 Fri08:00 – 11:45 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2205 AsGoG1CAD Övning
2020-05-18 Mon13:00 – 14:45 Embedded and Distributed AI E2205G2Exercise
15:00 – 16:45 Embedded and Distributed AI E2205G1Exercise
2020-08-27 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-08-28 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2105, E2205 andninE2105 Archicad
E2205 Revit
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2105, E2205 andninE2105 Archicad
E2205 Revit
2020-08-31 Mon08:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninWorking time Archicad Revit
2020-09-02 Wed08:00 – 17:00 E2205 svedenKY-utbildning.
2020-09-03 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-09-04 Fri13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninSolibri and IFC
2020-09-07 Mon08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninWorking time
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 AdMa, andninDaylight Analysis
2020-09-08 Tue08:30 – 11:45 Belysningsteknik och kvalitetssäkring E2205 PeMiDialux
2020-09-10 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-09-11 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab Energy
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab Energy
2020-09-14 Mon08:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab Vico?
2020-09-16 Wed13:00 – 16:45 Luminaire Design E1418, E2205 wanulrLecture/workshop Christoffer Wadman Solid works and 3D-printing.
2020-09-17 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-09-18 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab Vico?
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab Vico?
2020-09-21 Mon08:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-09-23 Wed13:00 – 16:45 Luminaire Design E1418, E2205 wanulrLecture/workshop Christoffer Wadman Solid works and 3D-printing.
2020-09-24 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-09-25 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-09-28 Mon08:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-09-29 Tue08:30 – 11:45 Belysningsteknik och kvalitetssäkring E2205 PeMiDialux
2020-10-01 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-10-02 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLecture + Lab
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-10-05 Mon08:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-10-06 Tue08:30 – 11:45 Belysningsteknik och kvalitetssäkring E2205 PeMiDialux
2020-10-08 Thu08:00 – 11:45 Safety and Security for Software Products E2205 tanheLab
2020-10-09 Fri08:00 – 11:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLecture
13:00 – 16:45 Sustainability, Analyses and Simulations E2205 andninLab
2020-10-19 Mon13:00 – 16:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
2020-10-20 Tue08:00 – 11:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
15:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2205, E3231 lenmarSeminar
2020-10-21 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2205 NoRaL1Lab
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
2020-10-22 Thu08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE2Exercise
13:00 – 16:45 BIM - Requirements and Specifications E2205 JPetExercise
2020-10-23 Fri08:00 – 11:45 Platforms and Configuration E2205 lenmarExercise
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
2020-10-26 Mon13:00 – 16:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
2020-10-27 Tue08:00 – 11:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
15:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2205, E3231 lenmarSeminar
2020-10-28 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2205 NoRaL1Lab
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
2020-10-29 Thu08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE2Exercise
13:00 – 16:45 BIM - Requirements and Specifications E2205 JPetExercise
2020-10-30 Fri08:00 – 11:45 Platforms and Configuration E2205 lenmarExercise
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
2020-11-02 Mon13:00 – 16:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
2020-11-03 Tue08:00 – 11:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
15:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2205, E3231 lenmarSeminar
2020-11-04 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2205 NoRaL1Lab
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
2020-11-05 Thu08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE2Exercise
13:00 – 16:45 BIM - Requirements and Specifications E2205 JPetExercise
2020-11-06 Fri08:00 – 11:45 Platforms and Configuration E2205 lenmarExercise
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
2020-11-09 Mon13:00 – 16:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
2020-11-10 Tue08:00 – 11:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
13:00 – 15:00 E2205, E2404 AdMa
15:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2205, E3231 lenmarSeminar
2020-11-11 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2205 NoRaL1Lab
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
2020-11-12 Thu08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE2Exercise
13:00 – 16:45 BIM - Requirements and Specifications E2205 JPetExercise
2020-11-13 Fri08:00 – 11:45 Platforms and Configuration E2205 lenmarExercise
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
2020-11-16 Mon13:00 – 16:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
2020-11-17 Tue08:00 – 11:45 Daylighting E2205 AdMaExercise
15:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2205, E3231 lenmarSeminar
2020-11-18 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2205 NoRaL1Lab
13:00 – 14:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL1Lab
15:00 – 16:45 Non-linear Finite Element Analysis E2205 hanpetL2Lab
2020-11-19 Thu08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2205 lingarE2Exercise
13:00 – 16:45 BIM - Requirements and Specifications E2205 JPetExercise