Schedule for School of Engineering (JTH)

Your search
DateRoom
2019-11-19 - 2020-11-19E2404
DateTimeCourseRoomResourceTeacherGroupMoment
2019-11-19 Tue08:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404Exercise 2 - Time study MANDATORY
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetG3Lab
2019-11-20 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2404 NoRaG4Lab
2019-11-21 Thu08:00 – 11:45 BIM 3 Analys och verifiering - Hus E2404 karsam, vesemiG1Övning 2.3
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2404 EkBeG3Lab
2019-11-22 Fri08:00 – 09:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetG4, G4Lab
13:00 – 16:45 Produktutvecklingsprojekt E2404 larconÖ2Övning
2019-11-25 Mon08:00 – 11:45 Architectural Engineering E2404 BjSv, karsamG3Exercise
15:00 – 16:45 Industriell ytmodellering E2404 vananoG1, G2Föreläsning
2019-11-26 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404Exercise 4 - DES, G1 MANDATORY
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404Exercise 4 - DES, G2 MANDATORY
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetG3Lab
2019-11-27 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2404 NoRaG4Lab
13:00 – 16:45 Nätverksprogrammering E2404 schjohG2Lab
2019-11-28 Thu08:00 – 11:45 BIM 3 Analys och verifiering - Hus E2404 karsam, vesemiG1Övning 2.4
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2404 EkBeG3Lab
2019-11-29 Fri08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetG4, G4Lab
13:00 – 16:45 Produktutvecklingsprojekt E2404 larconÖ2Övning
2019-12-02 Mon08:00 – 11:45 Architectural Engineering E2404 BjSvG3Exercise
15:00 – 16:45 Projektbaserad exteriör ljusdesign E2404 AKarWorkshop med projektbroschyrerna. Jag kommer finnas tillhands i salen om någon behöver hjälp.
2019-12-03 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404Exercise 4 - DES, G2
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404Exercise 4 - DES, G1
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 ismmuh, larpetG3Lab
2019-12-04 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2404 NoRaG4Lab
13:00 – 16:45 Nätverksprogrammering E2404 schjohG2Lab
2019-12-05 Thu08:00 – 11:45 BIM 3 Analys och verifiering - Hus E2404 karsam, vesemiG1Fortsättning med övning 2.4
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2404 EkBeG3Lab
2019-12-06 Fri08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetG4, G4Lab
2019-12-13 Fri13:00 – 14:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetExtra Lab Presentation Session
2019-12-16 Mon13:00 – 14:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetExtra Lab Presentation Session
2020-01-09 Thu15:00 – 16:45 E2404 larpetPresentation of works to a teacher
2020-01-10 Fri10:00 – 11:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetExtra Lab Presentation Session
2020-01-15 Wed08:00 – 17:00 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion, Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-01-16 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Basic FEM-analys E2404, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-01-17 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-01-20 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 1 - Define and Design
2020-01-21 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 1 - Define and Design
13:00 – 14:45 Advanced Building Information Modeling E2404 AsGoProject work
2020-01-22 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-01-23 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Basic FEM-analys E2404, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-01-24 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-01-27 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 1 - Define and Design
13:00 – 16:45 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 1
2020-01-28 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 1 - Define and Design
2020-01-29 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-01-30 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:15 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2404 PeMiBDialux pass 1
2020-01-31 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-03 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 2 - Normalization
13:00 – 16:45 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 2
2020-02-04 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 2 - Normalization
2020-02-05 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-02-06 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:15 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2404 PeMiADialux pass 2
2020-02-07 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-13 Thu15:00 – 16:45 Introduction to Script Programming, Introduction to Script Programming E2404 larpetLab Presentation Session
2020-02-17 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
13:00 – 16:45 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 1
2020-02-18 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
2020-02-19 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-02-20 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-02-21 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-24 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
13:00 – 16:45 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 2
2020-02-25 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
2020-02-26 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 17:00 Basic FEM-analys E2404, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-02-27 Thu08:00 – 11:45 BIM 4 Projektering och produktion - Hus E2404, E3205 KrMiG1Övning LCA-analys (Anavitor)
13:00 – 16:45 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2404 PeMiBDialux pass 3
2020-02-28 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-02 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab - Extra
13:00 – 16:45 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 1
2020-03-03 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab - Extra
2020-03-04 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-03-05 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-03-06 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-09 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2404L1Lab 4 - NoSQL
14:30 – 18:00 Next Generation Web E2404 ismmuhLab - Gr 2
2020-03-10 Tue08:00 – 11:45 Databaser E2404L2Lab 4 - NoSQL
13:00 – 14:45 Projektbaserad interiör ljusdesign E2404 AKarBbildbehandling
2020-03-11 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-03-12 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
2020-03-13 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-27 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-03 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-17 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-24 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-28 Tue13:00 – 14:45 Projekteringsstöd för belysningsplanering E2404 AsGoG1CAD Övning
2020-05-08 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-05-15 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-05-22 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-08-26 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-08-27 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-08-28 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-09-02 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-09-03 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-09-04 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-09-09 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-09-10 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-09-11 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-09-16 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-09-17 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-09-18 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-09-22 Tue13:00 – 16:45 Maintenance for Production Performance E2404 lingar, trojul
2020-09-23 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-09-24 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-09-25 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-09-30 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-10-01 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-10-02 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-10-06 Tue13:00 – 17:00 Maintenance for Production Performance E2404 lingar, trojul
2020-10-07 Wed08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL1Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL1Lab
2020-10-08 Thu08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL2Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL2Lab
2020-10-09 Fri08:00 – 11:45 Web Development Fundamentals E2404 larpetL3Lab
13:00 – 16:45 Client-Server Communication E2404 larpetL3Lab
2020-10-19 Mon13:00 – 16:45 Belysningsteknik och kvalitetssäkring E2404 PeMiDialux
2020-10-20 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE2Exercise
13:00 – 17:00 Maintenance for Production Performance E2404 lingar, trojul
2020-10-21 Wed08:00 – 09:45 Data Science E2404 sirber, tanheE2Exercise
10:00 – 11:45 BIM - Requirements and Specifications E2404 JPetExercise
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL1Lab
2020-10-22 Thu08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL2Lab
2020-10-23 Fri08:00 – 11:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG1Exercise
13:00 – 16:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG2Exercise
2020-10-27 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE2Exercise
2020-10-28 Wed08:00 – 09:45 Data Science E2404 sirber, tanheE2Exercise
10:00 – 11:45 BIM - Requirements and Specifications E2404 JPetExercise
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL1Lab
2020-10-29 Thu08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL2Lab
2020-10-30 Fri08:00 – 11:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG1Exercise
13:00 – 16:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG2Exercise
2020-11-03 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE2Exercise
2020-11-04 Wed08:00 – 09:45 Data Science E2404 sirber, tanheE2Exercise
10:00 – 11:45 BIM - Requirements and Specifications E2404 JPetExercise
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL1Lab
2020-11-05 Thu08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL2Lab
2020-11-06 Fri08:00 – 11:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG1Exercise
13:00 – 16:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG2Exercise
2020-11-10 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE2Exercise
13:00 – 15:00 E2205, E2404 AdMa
15:00 – 17:00 E2404, E2433 AdMa
2020-11-11 Wed08:00 – 09:45 Data Science E2404 sirber, tanheE2Exercise
10:00 – 11:45 BIM - Requirements and Specifications E2404 JPetExercise
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL1Lab
2020-11-12 Thu08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL2Lab
2020-11-13 Fri08:00 – 11:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG1Exercise
13:00 – 16:45 Computer Supported Engineering Design E2404 StRoG2Exercise
2020-11-17 Tue08:00 – 09:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE1Exercise
10:00 – 11:45 Production Development II, Methods and Tools E2404 lingarE2Exercise
2020-11-18 Wed08:00 – 09:45 Data Science E2404 sirber, tanheE2Exercise
10:00 – 11:45 BIM - Requirements and Specifications E2404 JPetExercise
13:00 – 16:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL1Lab
2020-11-19 Thu08:00 – 11:45 Introduction to Script Programming E2404 larpetL2Lab