Schedule for School of Engineering (JTH)

Your search
DateRoom
2019-11-19 - 2020-11-19E2433
DateTimeCourseRoomResourceTeacherGroupMoment
2019-11-19 Tue13:00 – 16:45 Web and User Interface Design E2433 kiudomG2Lab
2019-11-20 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 CaAnG1Lab
2019-11-21 Thu08:00 – 09:45 Client-side Programming E2433G1Lab
10:00 – 11:45 Client-side Programming E2433G3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaG5Lab
2019-11-22 Fri08:00 – 11:45 Nätverksprogrammering E2433 schjohG3Lab
13:00 – 16:45 Advanced Building Information Delivery E2433 kebreh, tanheLab Linked Data 2
2019-11-25 Mon09:00 – 11:45 Platforms and Configuration E2326, E2433 lenmarPingpongtest and Seminar 2
13:00 – 16:45 Platforms and Configuration E2433 lenmarComputer room booked
2019-11-26 Tue10:00 – 13:00 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion, Konstruktion E2433 wadchrCSWA Certifiering
2019-11-27 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 CaAnG1Lab
13:00 – 16:45 BIM 1 Modelling and Presentation E2433 KarPG4Exercise
2019-11-28 Thu08:00 – 09:45 Client-side Programming E2433G1Lab
10:00 – 11:45 Client-side Programming E2433G3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaG5Lab
2019-11-29 Fri08:00 – 11:45 Nätverksprogrammering E2433 schjohG3Lab
13:00 – 16:45 Advanced Building Information Delivery E2433Time for own work
2019-12-02 Mon09:00 – 11:45 Industriell ytmodellering E1105, E2433 vanano, wadchr3D scanning and Rapid prototyping
13:00 – 14:45 Industriell ytmodellering E2433 vananoG1, G2Own work
15:00 – 15:45 Data Science E2433 girchaG5Lab 2 - Clustering
2019-12-03 Tue08:00 – 09:45 Web and User Interface Design E2433 kiudomG2Lab part I
10:00 – 11:45 Daylighting E2433 AdMa, davanaSupervision of project work
10.00-12.00 Group B
15:00 – 16:45 Web and User Interface Design E2433 kiudomG2Lab part II
2019-12-04 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 CaAnG1Lab
13:00 – 14:45 BIM 1 Modelling and Presentation E2433 KarPG4Exercise
2019-12-05 Thu08:00 – 09:45 Client-side Programming E2433G1Lab
10:00 – 11:45 Client-side Programming E2433G3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaG5Lab
2019-12-06 Fri08:00 – 11:45 Nätverksprogrammering E2433 schjohG3Lab
13:00 – 16:45 Advanced Building Information Delivery E2433Time for own work
2019-12-09 Mon13:00 – 15:00 Fördjupad nätverksdesign E2432, E2433 isrsigFrivilligt certifikattest
2019-12-11 Wed10:00 – 12:00 Introduktion till programmering E2433 CaAn, larpetRedovisning av projekt
2019-12-13 Fri10:00 – 12:00 Introduktion till programmering E2433 CaAnRedovisning av projekt
13:00 – 15:00 Introduktion till programmering E2433 CaAn, larpetRedovisning av projekt
2020-01-09 Thu09:00 – 16:00 Introduktion till programmering E2433 CaAnRedovisning av projekt : boka tid
2020-01-10 Fri15:00 – 15:45 E2432, E2433 EkBeLaboration restredovisning
2020-01-15 Wed08:00 – 17:00 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion, Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-01-16 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-01-17 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-01-20 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 1 - Define and Design
2020-01-21 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-01-22 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-01-23 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-01-24 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-01-27 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 1 - Define and Design
13:00 – 17:00 Basic FEM-analys E2127, E2433 cenmirLab
2020-01-28 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-01-29 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-01-30 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-01-31 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-03 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 2 - Normalization
13:00 – 16:45 Integrated Product Development I E2433, E3205 StRoG1, G2Lab
2020-02-04 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433G2Project Work
2020-02-05 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-02-06 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-02-07 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-11 Tue09:00 – 16:00 Introduktion till programmering E2433 CaAnRedovisning av projekt
2020-02-12 Wed09:00 – 16:00 Introduktion till programmering E2433 CaAnRedovisning laborationer/projekt
2020-02-17 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
2020-02-18 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-02-19 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-02-20 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-02-21 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-02-24 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 3 - Queries, Procedures and Triggers
13:00 – 17:00 Basic FEM-analys E2105, E2433 cenmirG1, G2Lab
2020-02-25 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-02-26 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-02-27 Thu13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-02-28 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-02 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab - Extra
2020-03-03 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-03-04 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-03-05 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-03-06 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-09 Mon08:00 – 11:45 Databaser E2433 jakjasL3Lab 4 - NoSQL
2020-03-10 Tue08:00 – 11:45 Android Development E2433 larpetG2Project Work
2020-03-11 Wed08:00 – 11:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Konstruktion E2404, E2432, E2433, E4205 joncar, wadchrÖvning
13:00 – 16:45 Datorverktyg i produktframtagningsprocessen, Introduktion till konstruktion E2404, E2432, E2433 joncar, wadchrÖvning
2020-03-12 Thu08:00 – 11:45 Basic FEM-analys E2404, E2433, E4205 cenmirG1, G2Lab
13:00 – 16:45 Android Development E2433 larpetG5Project Work
2020-03-13 Fri08:00 – 16:45 Hållbar produktutveckling E2404, E2432, E2433 wadchrExercise
2020-03-24 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-03-25 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-03-27 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-03-31 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-04-01 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-04-03 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-07 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-04-08 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-04-14 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-04-15 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-04-17 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-21 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-04-22 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-04-23 Thu13:00 – 14:45 Production Management E2433 lingarG2Backup (simulation lab)
Zoom Meeting ID: 328 150 233
15:00 – 16:45 Production Management E2433 lingarG1Backup (simulation lab)
Zoom Meeting ID: 328 150 233
2020-04-24 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-04-28 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-04-29 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-05-05 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-05-06 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-05-08 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-05-12 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-05-13 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-05-15 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-05-19 Tue08:00 – 11:45 Embedded and Distributed AI E2432, E2433G1, G2Lab
2020-05-20 Wed08:00 – 11:45 Objektorienterad programmering E2433 EkBeL4Lab
2020-05-22 Fri10:00 – 12:00 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
13:00 – 14:45 Konstruktion E2404, E2432, E2433 wadchrÖvning
2020-08-27 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-09-01 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-09-03 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-09-04 Fri08:00 – 17:00 E2433 svedenKY-utbildning.
2020-09-08 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-09-09 Wed08:00 – 17:00 E2433 svedenKY-utbildning.
2020-09-10 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-09-15 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-09-17 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-09-22 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-09-24 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-09-29 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-10-01 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-10-05 Mon08:00 – 11:45 Architectural Engineering E1206, E1419, E2433, E4205 almamj, andnin, BjSvExercise
2020-10-06 Tue08:00 – 11:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L2Lab
13:00 – 16:45 Development for Mobile, Wearable and Smart Devices E2433L1Lab
2020-10-08 Thu08:00 – 11:45 Objektorienterad mjukvaruutveckling E2433 schjohL1Lab
2020-10-19 Mon08:00 – 11:45 Samhällsbyggnad E2433Ö3Övning
2020-10-21 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL4Lab
2020-10-22 Thu08:00 – 11:45 Modelling and Simulation of Casting E2433 dialuc, SvPeLab
13:00 – 16:45 Client-side Programming E2433 KoJoL2Lab
2020-10-23 Fri08:00 – 08:50 Data Science E2433 sirber, tanheL2Lab
09:00 – 09:50 Data Science E2433L3Lab
10:00 – 11:45 Web and User Interface Design E2433 KoJoL3Lab
13:00 – 14:45 Web and User Interface Design E2433 KoJoL3Lab
2020-10-26 Mon08:00 – 11:45 Samhällsbyggnad E2433Ö3Övning
2020-10-27 Tue08:00 – 12:00 Forma med ljus E2433 sohmohLecture/Workshop
SketchUp
13:00 – 17:00 E2432, E2433 AdMa
2020-10-28 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL4Lab
2020-10-29 Thu08:00 – 11:45 Modelling and Simulation of Casting E2433 dialuc, SvPeLab
13:00 – 16:45 Client-side Programming E2433 KoJoL2Lab
2020-10-30 Fri08:00 – 08:50 Data Science E2433 sirber, tanheL2Lab
09:00 – 09:50 Data Science E2433L3Lab
2020-11-02 Mon08:00 – 11:45 Samhällsbyggnad E2433Ö3Övning
2020-11-03 Tue08:00 – 12:00 Forma med ljus E2428, E2433 sohmohLecture/Workshop
Rendering with Keyshot
2020-11-04 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL4Lab
2020-11-05 Thu08:00 – 11:45 Modelling and Simulation of Casting E2433 dialuc, SvPeLab
13:00 – 16:45 Client-side Programming E2433 KoJoL2Lab
2020-11-06 Fri08:00 – 08:50 Data Science E2433 sirber, tanheL2Lab
09:00 – 09:50 Data Science E2433L3Lab
10:00 – 11:45 Web and User Interface Design E2433 KoJoL3Lab
13:00 – 14:45 Web and User Interface Design E2433 KoJoL3Lab
2020-11-09 Mon08:00 – 11:45 Samhällsbyggnad E2433Ö3Övning
2020-11-10 Tue08:00 – 12:00 Forma med ljus E2428, E2433 AdMa
15:00 – 17:00 E2404, E2433 AdMa
2020-11-11 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL4Lab
2020-11-12 Thu08:00 – 11:45 Modelling and Simulation of Casting E2433 dialuc, SvPeLab
13:00 – 16:45 Client-side Programming E2433 KoJoL2Lab
2020-11-13 Fri08:00 – 08:50 Data Science E2433 sirber, tanheL2Lab
09:00 – 09:50 Data Science E2433L3Lab
2020-11-16 Mon08:00 – 11:45 Samhällsbyggnad E2433Ö3Övning
2020-11-17 Tue13:00 – 17:00 Daylighting E2433 AdMa
2020-11-18 Wed08:00 – 11:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL3Lab
13:00 – 16:45 Introduktion till programmering E2433 NoRaL4Lab
2020-11-19 Thu08:00 – 11:45 Modelling and Simulation of Casting E2433 dialuc, SvPeLab
13:00 – 16:45 Client-side Programming E2433 KoJoL2Lab