Schema för Hälsohögskolan (HHJ)

» Utskriftsvänlig version (Öppnas i nytt fönster)

Din sökning
DatumLärare
2019-11-17 - 2020-11-17Tann
DatumTidKursLokalHjälpmedelLärareGruppMoment
2019-11-18 mån09:00 – 16:30 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 4+5, Rh-systemet
Grupp 1
2019-11-19 tis09:00 – 16:30 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 4+5, Rh-systemet
Grupp 2
2019-11-20 ons09:00 – 12:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028 TannRedovisning av seminarieuppgift
13:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028 TannKliniska aspekter för transfusion av blodkomponenter
Ann-Christin Olsson
2019-11-21 tor09:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 6, Antikroppscreening
Grupp 2

2019-11-22 fre09:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 6, Antikroppscreening
Grupp 1

2019-11-26 tis09:00 – 15:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028, Ga1034 TannLaboration 3, Teoretisk lab.
Grupp 1

15:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik TannFörberedelse till lab 7
Grupp 1
16:00 – 17:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028 TannFrågestund inför praktisk examination/tenta
Grupp 1
2019-11-27 ons09:00 – 15:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028, Ga1031 TannLaboration 3, Teoretisk lab.
Grupp 2

15:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik TannFörberedelse till lab 7
Grupp 2
16:00 – 17:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028 TannFrågestund inför praktisk examination/tenta
Grupp 2
2019-11-28 tor09:00 – 15:30 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 7, Förenlighetsprövning
Grupp 1
2019-11-29 fre09:00 – 15:30 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannLaboration 7, Förenlighetsprövning
Grupp 2
2019-12-02 mån09:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannPraktisk examination
Grupp 1
Margareta Karlberg
2019-12-03 tis09:00 – 16:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik PlattformenRyhov TannPraktisk examination
Grupp 2
Margareta Karlberg
2019-12-06 fre08:00 – 11:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik TannTentamen I, för exakt tid och sal se tentamensanmälan
2019-12-09 mån08:00 – 13:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 caremm, karsan, MobKla, olsbir, OtCe, Tann8.00-8.30 Kursintroduktion Emma
8.30-9.00 Teori: Klinisk kemi KLas
9.00-9.30 Teori: Molekylärbiologi Sandra
10.00-10.30 Teori: Histopatologi Cissi
10.30-11.00 Teori: Flödescytometri Andrea
11.00-11.45 Teori: Mikrobiologi Birgitta
11.45-12.15 Teori: Luminex Emma
2020-01-28 tis13:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs PlattformenRyhov TannLaboration Flödescytometri Grupp 1
2020-01-29 ons08:00 – 12:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs PlattformenRyhov TannLaboration Flödescytometri Grupp 2
13:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs PlattformenRyhov TannLaboration Flödescytometri Grupp 3
2020-02-04 tis08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration grupp 1
2020-02-05 ons08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration Grupp 2
2020-02-06 tor08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration Grupp 3
2020-02-18 tis08:00 – 12:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1029 TannSDS-Page teori
2020-02-19 ons09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1031 caremm, TannPosterseminarium Immunologi
2020-02-20 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 TannSDS-PAGE laboration grupp 1
2020-02-21 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 TannSDS-PAGE laboration grupp 2
2020-05-20 ons09:00 – 12:00 Hematologi, Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1029 caremm, krosti, MobKla, OtCe, TannFrågestund LAG och hematologi
Genom att surfa vidare på JU.se godkänner du att vi använder cookies. Mer information