Schema för Hälsohögskolan (HHJ)

» Utskriftsvänlig version (Öppnas i nytt fönster)

Din sökning
DatumLokal
2019-11-18 - 2020-11-18Ga1034
DatumTidKursLokalHjälpmedelLärareGruppMoment
2019-11-26 tis09:00 – 15:00 Transfusionsmedicinsk laboratoriemetodik Ga1028, Ga1034 TannLaboration 3, Teoretisk lab.
Grupp 1

2019-11-27 ons09:00 – 12:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi - inriktning oral hälsa Ga1034, Ga932 olsbirImmunologi del 1
13:00 – 16:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi - inriktning oral hälsa Ga1004, Ga1009, Ga1034 krosti, olsbir, WiAsLaboration grupp 1 (Obligatorisk). Samling i Ga1034
2019-11-28 tor09:00 – 12:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi - inriktning oral hälsa Ga1004, Ga1009, Ga1034 krosti, olsbir, WiAsLaboration grupp 2 (Obligatorisk). Samling i Ga1034
13:00 – 16:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi - inriktning oral hälsa Ga1034, Ga931 olsbirImmunologi del 2
2019-11-29 fre10:30 – 11:30 Laboratoriemetodik, introduktionskurs Ga1034 karsan, krostiUppsamlings FBK-seminarie
2019-12-03 tis13:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupad och tillämpad kurs Ga1034 caremmSeminarium FBK, etiska dilemman. yrkesroll och etik
2019-12-04 ons08:00 – 17:00 Pediatrisk omvårdnad Ga1034 StYl
2019-12-06 fre08:00 – 14:00 Anatomi och fysiologi, grundkurs Ga1034 jcar, KaMa, lygfre(BMA-lab) Tentamen muntllig. Anmälan i Ping-Pong
2019-12-09 mån08:00 – 13:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 caremm, karsan, MobKla, olsbir, OtCe, Tann8.00-8.30 Kursintroduktion Emma
8.30-9.00 Teori: Klinisk kemi KLas
9.00-9.30 Teori: Molekylärbiologi Sandra
10.00-10.30 Teori: Histopatologi Cissi
10.30-11.00 Teori: Flödescytometri Andrea
11.00-11.45 Teori: Mikrobiologi Birgitta
11.45-12.15 Teori: Luminex Emma
2019-12-16 mån09:00 – 16:00 Klinisk kemi Ga1034 MobKlaLaboration grupp 1
2019-12-17 tis09:00 – 16:00 Klinisk kemi Ga1034 MobKlaLaboration grupp 2
2020-01-08 ons13:00 – 15:00 Ortopedteknik del 1 Ga1034 ToNiPrepregg och förberedelse inför laboration. ledad AFO i prepregg.
2020-01-09 tor09:00 – 12:00 Orala hälsans bestämningsfaktorer Ga1034 andulrSeminarium 6 Grupp 2
2020-01-10 fre09:00 – 15:00 Klinisk kemi Ga1034 MobKlaKoagulation, läkemedel och övrigt
2020-01-13 mån09:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 OtCeLaboration Schackbordstitrering Del 1, Grupp 1
2020-01-14 tis10:00 – 12:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1004, Ga1034 OtCeLaboration Schackbordstitrering Del 2, Grupp 1
2020-01-17 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 caremmCellseparation och stimulering Grupp 1
2020-01-20 mån13:00 – 15:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaKursintroduktion LAG
2020-01-23 tor08:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 caremmLaboration Luminex Grupp 1 och 2. Grupp 1 börjar 8.00 och Grupp 2 börjar 9.00
2020-01-27 mån10:00 – 12:00 Morfologisk cellbiologi Ga1034 OtCeCellpatologi
2020-01-29 ons09:00 – 12:00 Morfologisk cellbiologi Ga1004, Ga1034 OtCe1Mikroskopering 1, gr 1
2020-01-30 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 diamar, karsanLaboration Molekylärbiologi, Grupp 1
2020-01-31 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, fördjupningskurs Ga1034 diamar, karsanLaboration Molekylärbiologi, Grupp 2
2020-02-03 mån09:00 – 12:00 Morfologisk cellbiologi Ga1034 OtCeTumörlära
2020-02-04 tis08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration grupp 1
2020-02-05 ons08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration Grupp 2
2020-02-06 tor08:00 – 16:30 Biokemi, I Ga1034 TannLaboration Grupp 3
2020-02-07 fre12:00 – 17:00 Ga1029, Ga1031, Ga1034 WiAs
13:00 – 17:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor Ga1029, Ga1031, Ga1034 krosti, olsbir, WiAsTillämpningsövning vårdhygien (obligatoriskt)
2020-02-12 ons09:00 – 16:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor, Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor Ga1034 krosti, olsbir, WiAsLaboration SSK (obligatoriskt)
2020-02-13 tor09:00 – 16:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor, Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor Ga1034 olsbir, WiAsLaboration SSK (obligatoriskt)
2020-02-14 fre09:00 – 16:00 Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor, Medicinsk mikrobiologi, vårdhygien och immunologi för sjuksköterskor Ga1034 krosti, WiAsLaboration SSK (obligatoriskt)
2020-02-20 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 TannSDS-PAGE laboration grupp 1
2020-02-21 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 TannSDS-PAGE laboration grupp 2
2020-02-25 tis09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLPK laboration grupp 2
2020-02-27 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLPK laboration grupp 1
2020-03-03 tis09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLaboration Venprovtagning
2020-03-05 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLaboration venprovtagning
2020-03-12 tor09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaPND
2020-03-13 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaPND
2020-03-16 mån08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLaboration TPK grupp 2
2020-03-17 tis09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK/TPK grupp 2
2020-03-20 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK/TPK grupp 2
2020-03-23 mån08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaLaboration TPK grupp 1
2020-03-24 tis09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK/TPK grupp 1
2020-03-27 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK/TPK grupp 1
2020-04-01 ons08:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK grupp 2
2020-04-03 fre09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaPraktisk examination grupp 2
2020-04-06 mån09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaÖvning LPK/TPK
2020-04-07 tis09:00 – 16:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 MobKlaPraktisk examination grupp 1
2020-04-27 mån08:00 – 12:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1034 OtCeÖvning Riskbedömning kemikalier OBL
2020-05-05 tis08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1004, Ga1034 OtCeSpecialfärgningar Lab grupp 1
2020-05-06 ons08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1004, Ga1034 OtCeSpecialfärgningar Lab grupp 2
2020-05-12 tis08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1004, Ga1034 OtCeLab LSAB grupp 2
2020-05-13 ons08:00 – 17:00 Laboratoriemetodik, grundläggande Ga1004, Ga1034 OtCeLab LSAB grupp 1
2020-05-19 tis09:00 – 16:00 Hematologi Ga1004, Ga1034 MobKlaÖvning ALLT grupp 1 och 2
Genom att surfa vidare på JU.se godkänner du att vi använder cookies. Mer information