Schema för Högskolan för lärande och kommunikation (HLK)

» Utskriftsvänlig version (Öppnas i nytt fönster)

Din sökning
DatumKurs
2020-05-29 - 2021-05-29LNON16_H20_L0195
DatumTidProgramLokalHjälpmedelLärareGruppMoment
2020-08-17 mån13:00 – 14:30 jonevaF-3 II, Kursstart
15:00 – 16:30 jonevaF-3 II, , Inför Eu 1
2020-08-19 ons08:30 – 12:00F-3 II, Solen och jorden
2020-08-20 tor08:30 – 12:00 Ha408F-3 II, Övn grupp C, Solen och jorden
13:00 – 16:30 Ha408F-3 II, Övn grupp B, Solen och jorden
2020-08-21 fre08:30 – 12:00 Ha408F-3 II, Övn.grupp A, Solen och jorden
2020-08-24 mån08:30 – 12:00F-3 II, Fysik i lek opch rörelse
2020-08-25 tis08:30 – 12:00 Ha311 jonevaF-3 II, Studiegrupp 7-12, Tänka och prata teknik
10:30 – 12:00 ThSoInformationssökning. Grupp 1-6
13:00 – 14:30 ThSoInformationssökning. Grupp 7-12
13:00 – 16:30 jonevaF-3 II, Studiegrupp 1-6, Tänka och prata teknik
2020-08-26 ons09:00 – 12:00 Stadsparken jonevaF-3 II, Studiegrupp 1-6, Utedag 2 lärare
13:00 – 16:00 Stadsparken jonevaF-3 II, Studiegrupp 7-12, Utedag 2 lärare
2020-08-27 tor08:30 – 12:00F-3 II, Grupp B, Fysik i lek och rörelse
13:00 – 16:30F-3 II, Grupp A, Fysik i lek och rörelse
2020-08-28 fre08:30 – 12:00F-3 II, Grupp C, Fysik i lek och rörelse
2020-08-31 mån08:30 – 10:00 Ha311 jonevaF-3 II, Grupp C, Tk i skolan
10:30 – 12:00 Ha408F-3 II, Grupp C, Vanliga material
13:00 – 14:30 Ha408F-3 II, Grupp A, Vanliga material
13:00 – 14:30 Ha311 jonevaF-3 II, Grupp B, Tk i skolan
15:00 – 16:30 Ha311 jonevaF-3 II, Grupp A, Tk i skolan
15:00 – 16:30 Ha408F-3 II, Grupp B, Vanliga material
2020-09-01 tis08:30 – 14:30 BePeF-3 II, Teknikens framväxt och hållbar utveckling
2020-09-02 ons08:30 – 14:30 Ha309, Ha311 jonevaF-3 II, Grupp A, WS Rörliga mekanismer
08:30 – 12:00 Ha408 BePeF-3 II, Övn 7, Grupp B, Energi, vardagsteknik
13:00 – 16:30 Ha408 BePeF-3 II, Övn 7, Grupp C, Energi, vardagsteknik
2020-09-03 tor08:30 – 12:00 Ha408 BePeF-3 II, Övn 7, Grupp A, Energi, vardagsteknik
08:30 – 14:30 Ha309, Ha311 jonevaF-3 II, Grupp C, WS Rörliga mekanismer
2020-09-04 fre08:30 – 14:30 Ha309, Ha311 jonevaF-3 II, Grupp B, WS Rörliga mekanismer
2020-09-10 tor08:30 – 16:30 Ha308, Ha309, Ha311 jonevaF-3 II, Träningsundervisning
2020-09-11 fre08:00 – 13:00 Ha215, Ha308, Ha309, Ha311, Ha408, Hc317, Hc318, Hc319, Hc320, Hd418, Hd419, Hd420, Hd421 jonevaF-3 II, Undervisning åk 3, Torpaskolan
2020-09-16 ons08:30 – 12:00 Upptech jonevaF-3 II, Upptech, NTA-lådor, Planetarium
13:00 – 14:30 jonevaF-3 II, Frågestund inför tentamen
2020-09-18 fre09:00 – 12:00 jonevaF-3 II, Tentamen, beställ tentamen
2020-10-16 fre08:00 – 17:00 BePe, jonevaFörsta kompletteringstillfället NO/TK F-3 del II
2020-11-11 ons08:00 – 17:00 BePe, jonevaAndra kompletteringstillfället NO/TK F-3 del II